Pırlanta Tektaş Yüzükler

Tektaş Pırlanta

Pırlanta yüzük modellerinin tartışmasız en popüler olanı pırlanta tektaş yüzükler‘dir.  Tektaş yüzükler, mücevher piyasasının devleri tarafından evlilik teklifinin vazgeçilmez bir parçası haline getirilmiştir, hatta evlilik teklifinin yerini almıştır. Konu reklamlarda öyle işlenmiştir ki, siz tektaş‘ı verin, cümle kurmakla uğraşmayın anlayışı yerleşmiştir.  Tektaş yüzüğü görüp, o sırada kem küm etmekle uğraşan müstakbel eşinin boynuna sarılıp Evet! diye bağıran kız tiplemesi zihnimizde yer etmiştir.

Hal böyle iken pırlanta tektaş yüzükler, reklam bombardımanına maruz kalan genç kızların son derece duygusallaştığı bir konu halini almış, uğrunda şarkılar bestelenmiştir. “Tektaşımı kendim aldım” şeklinde ortaya çıkan küskün slogan, kendisine bir alabilecek imkana sahip çalışan kadınlar arasında çokça rağbet görmüştür.

Konunun psikolojik boyutu böyle olup bir de mesleki boyutu vardır. Tektaş Yüzükler, Kuyumculuk, mücevher, evlilik sektörünü ayakta tutan en önemli kalemlerden biri haline gelmiştir. Tektaş yüzükler adından da anlaşılacağı üzere yüzüğün üstüne monte edilmiş bir adet taştan ibaretttir. Bu taş pırlanta veya gül kesim elmas olabileceği gibi farklı sentetik taşlar da olabilir. Kadınların öncelikli tercihi pırlantadır. Yüzüğün madeni altın, platin, gümüş, bakır olabilir. En çok rağbet göreni altın, özellikle beyaz altındır.

Bir pırlanta tektaş yüzük seçmek demek aslında bir pırlanta seçmek demektir. Pırlanta seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar başlı başına bir uzmanlık dalı haline gelmiş olup ilerleyen yazılarda bölüm bölüm değinilecektir.

Bir önceki yazımızda pırlanta tamtur yüzükler‘e değinmiştik. Tektaş yüzüklerden sonra bir sonraki yazı muhtemelen Pırlanta Tria Yüzükler hakkında olacaktır.

Reklamlar

About elmassultan

Elmas Sultan Born in Vault 101
Bu yazı Evlilik, Pırlanta Tektaş Yüzük Modelleri içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One Response to Pırlanta Tektaş Yüzükler

  1. tek taş dedi ki:

    Konuyla ilgili açıklamanız gayet güzel olmuş teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s