Pırlanta Alyanslar

pırlanta beştaş alyans yüzük

Pırlanta alyans (beştaş)

Alyans (evlilik yüzüğü) deyince genelde akla ‘wedding band‘ olarak anılan bildiğimiz taşsız düz alyans gelir. Evlilik yüzüğü olarak en yaygın olarak  kullanılan bu yüzükler altın, beyaz altın, platin ya da gümüş olabilir. Pırlanta alyans denildiğinde ise ilk sırada pırlanta beştaş yüzükler gelir.

Beştaş yüzüklerin üzerindeki taşlar bizde genelde birbirine eşdeğer taşlardır. Ancak tıpkı tria yüzüklerde olduğu gibi ortadaki taş ile kenarlardaki taşlar farklı büyüklükte / özellikte de olabilir. Pırlanta beştaş yüzüklerin üzerindeki her bir taşın elbette bir manası vardır. Bu konunun detaylarına Pırlanta Beştaş Yüzükler başlığı altında ileride değineceğimizi umuyorum. Beştaş yüzükler sadece beştaş alyans olarak değil, tektaş, nişan yüzüğü veya tria yüzük yerine de sıkça kullanılır.

Bir diğer pırlanta alyans alternatifi ise ‘Pırlanta Tamtur Yüzükler‘dir.  Tamtur alyanslara takip ettiğiniz üzere yıllar önce değinmiştik. İngilizce ‘eternity rings‘ (sonsuzluk yüzüğü) olarak anılan tamturlar bu sonsuzluk manası sayesinde ilişkilerinin sonsuza kadar devam etmesini temenni eden çiftler tarafından alınır, kullanılır.

Beştaş ve tamtur yüzüklere ilaveten alyans olarak kullanılabilen pırlanta yeditaş ve hatta dokuztaş yüzükler de bu yazıya ekleyebileceğimiz diğer seçeneklerdir. Öyle sanıyorumki yaş ilerledikçe yüzüğün üstündeki taşların adedinin de artması gerekiyor.

Gerek pırlanta beştaş olarak, gerek yukarıda zikrettiğimiz pırlanta alyans modelleri olarak çeşitli mücevher, pırlanta markalarının çok çok çeşitli modelleri mevcut. Mesela şu pırlanta mağazasındaki pırlanta beştaş yüzükler içerisinde taş kalitesi oldukça yüksek modeller mevcut.

Yazının başında kullandığımız güzel yüzüğün  görsel ‘i de yine aynı siteden.    

All the best!

Reklamlar

About elmassultan

Elmas Sultan Born in Vault 101
Bu yazı Alyans, Beştaş Yüzükler, Evlilik, Uncategorized içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to Pırlanta Alyanslar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s